Urządzamy pokój dziecka

Wielu rodziców zastanawia się w jaki sposób urządzić pokój dla dziecka. Pytanie o to bardzo często pada na Facebooku oraz internetowych forach. Także można znaleźć wiele poradników, które podają wiele pomysłów i zaleceń w tym temacie. Okazuje się jednak, że pomimo najlepszych chęci, bez względy czy mówimy o pokoju dla dziewczynki, czy kilkoro rodzeństwa, nie ma jednego pewnego sposobu na urządzenie pokoju.

Oczywiście istnieje kilka bardzo ogólnych reguł, których warto przestrzegać. Jednak zawsze najwalniejsze okazuje się, aby rodzice nie próbowali na silę wdrożyć swoich pomysłów. Za każdym razem to dzieci, ich zainteresowania i preferencje powinny być głównym czynnikiem, który zadecyduje o ostatecznym wyglądzie pokoju.

Dlatego w pierwszej kolejności należy dowiedzieć się, jaki pokój chciałoby dziecko. Oczywiście może nie mieć dokładnej wizji. Dlatego dobrym pomysłem będzie wspólne przeglądanie stron internetowych, zdjęć i katalogów z wystrojem dziecięcych pomieszczeń. Pozwoli to sprawdzić, co dziecku się podoba, a czego kategorycznie należy unikać.

pościel dziecięca w rybki

Materiały pochodzą z: https://www.zlotesklepy.pl/kategoria/meble-do-pokoju-dzieciecego

Jednak warto dodać, że dzieci lubią często zmieniać zdanie. Dlatego pewne elementy pokoju powinny być dosyć uniwersalne. Taki wymóg spełnią jasne ściany, pomalowane na warianty bieli i szarości. Ewentualnie mogą to być barwy pasteli. Te same zasady dotyczą także mebli. Gdy już zostanie stworzona w ten sposób struktura pokoju, należy ją wypełnić dodatkami. To one powinny nadać pokojowi unikalny klimat. Przykładowe dodatki to obrazki, zdjęcia, poduszki, plakaty, kapy, narzuty, globus, luneta, zasłony, abażury, domek dla lalek itd.

Warto pamiętać, że wystrój pokoju będzie się zmieniał co kilka lat wraz z dzieckiem. Np. inne potrzeby ma dziecko 4-letnie, a inne gdy osiągnie wiek szkolny. Istnieją meble, które będą mogły zostać dostosowane lub rozbudowane przy przygotowywaniu kolejnej aranżacji pokoju. Inną ważną kwestią jest to, aby wszystkie meble, farby i dodatki posiadały odpowiednie atesty. Szczególnie małe dzieci lubią brać wszystko do buzi oraz wpadają na nietypowe pomysły. Dlatego warto z wyprzedzeniem zadbać o ich bezpieczeństwo.

Urządzając pokój dla noworodka obowiązują nieco inne zasady. Przede wszystkim powinno się zwrócić uwagę, aby pokój był urządzony z myślą o wygodzie rodziców. Przyjęte rozwiązania powinny być funkcjonalne. Układ pokoju powinien umożliwiać łatwe i bezproblemowe wykonywanie takich czynności jak przewijanie, karmienie i ubieranie dziecka. Nie należy przesadzać z personalizacją pokoju. Dopiero po jakimś czasie będzie wiadomo, jakie dziecko ma zainteresowania, preferencje i co lubi.

Autor

Sylwia Blińska

Redakcja youcandance.biz.pl

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@youcandance.biz.pl

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z odpowiednią pielęgnacją skóry.

Czym są kosmetyki naturalne?
Co wyróżnia kosmetyki mineralne?
Dlaczego warto sięgnąć po naturalne kosmetyki?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u nas.

Aloes - właściwości i zastosowanie

pakiety-medyczne.pl

intrigo.pl

leczenie uzależnienia od internetu