Kosmetyki mineralne do makijażu. Czym różnią się od tradycyjnych kosmetyków?

Makijaż mineralny realizuje się z użyciem kosmetyków takich jak pudry, podkłady, cienie. Te kolorowe kosmetyki mają wiele zalet, ponieważ są lekkie, trwałe i na skórze wyglądają świetnie. Dodatkowo nie będą one podrażniać nawet takiej wrażliwej cery. 

Co więc powinniśmy o makijażu mineralnym wiedzieć?

Kosmetyki mineralne to takie preparaty, które są dla naszej skóry bardzo delikatne. Tworzy się je dlatego, by dało się je nakładać na skórę po zabiegach medycyny estetycznej. Delikatna forma sprawia, że nawet po poważniejszych operacjach plastycznych będzie można wykonywać z tymi kosmetykami makijaż. Makijaż mineralny sprawdzi się świetnie, gdy chodzi o cerę trądzikową i alergiczną i będzie można wykonywać nawet naświetlenia radiologiczne.

Na czym polegają te kosmetyki?

Ich wielką siłą jest to, że są one całkowicie naturalne. Składają się z minimalnej ilości składników, dzięki czemu będą łagodne, nie podrażniają, są hipoalergiczne i dopasowane do cer problematycznych, trudnych czy takich, które potrzebują bardzo delikatnej pielęgnacji.

Kosmetyki mineralne - natura w czystej postaci

W kosmetykach takich nie będzie żadnej chemii, nie znajdziemy tam środków konserwujących, olejków czy też wosków i dodatków zapachowych. Są to produkty w 100% naturalne, i to właśnie będzie ich wielka siła. Składają się z minerałów i to takich, które są dosłownie czyste krystalicznie. Najczęściej to tlenek cynku, dwutlenek tytanu oraz mika a także pigmenty pochodzenia naturalne. Biel cynkowa oraz tytanowa będą odpowiadać za natężenie koloru. Im więcej tego będzie tym jaśniejszy będzie puder.

Świeża i zdrowa skóra

Dwutlenek tytanu odpowiada za to czy produkt ma właściwości kosmetyku. Tlenek cynku działa również antybakteryjnie i będzie odpowiadał za wydzielanie sebum. Te dwa związki w różnych ilościach będą najczęściej odpowiadać za bazę podkładów, ponieważ występują także w cieniach do powiek, korektorach i różach do policzków. Z kolei dodatek miki sprawi, że kosmetyki będą nadawać skórze satynowy albo perłowy połysk.

Podstawowe składniki kosmetyków mineralnych

Mika – odpowiada za działanie rozświetlające cery, pozwala optycznie spłycić nawet niewielkie zmarszczki

Tlenek cynku – ma właściwości ściągające, kojące oraz antybakteryjne. Lekko wysusza wypryski i jest pomocny w procesie gojenia się ran i zmian na skórze

Dwutlenek tytanu – to naturalny filtr przeciwsłoneczny.

Tlenki żelaza naturalnie odpowiadają za kolory kosmetyków, nie będą podrażniać skóry, dlatego zawsze będzie można oczekiwać, że są one dobrym wyborem.

Autor

Sylwia Blińska

Redakcja youcandance.biz.pl

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@youcandance.biz.pl

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z odpowiednią pielęgnacją skóry.

Czym są kosmetyki naturalne?
Co wyróżnia kosmetyki mineralne?
Dlaczego warto sięgnąć po naturalne kosmetyki?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u nas.

Aloes - właściwości i zastosowanie

pakiety-medyczne.pl

intrigo.pl

leczenie uzależnienia od internetu