Tancerze - opis odcinków (II seria)

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

(7 głosów, średnia ocena 5.00 na 5)

Tancerze - odcinek 11.

Streszczenia odcinków II serii serialu "Tancerze".

 

 

Odcinek 9. (10.09.2009) Premiera

Roma jest podekscytowana premierą "Grease". Ciągle udziela wywiadów, przez co spóźnia się do szkoły i nie może poprowadzić zajęć. Spektakl jednak okazuje się klapą, o czym piszą w każdej z gazet. Jednak przyjaciele nie okazują jej tego. Ostatecznie spektakl zostaje zdjęty z repertuaru.
Alicja idzie z Krzysztofem na randkę. Gdy wracają Krzysiek wpada do studzienki kanalizacyjnej. Jerzy wyśmiewa się z przyjaciela. Ten zwierza mu się, że Alicja jest oschła i zimna w stosunku do niego. Nauczycielka przypadkiem słyszy tą rozmowę i obraża się na niego.
Uczniowie przygotowują się do egzaminów semestralnych. Dorota z Ingą z powodu kary nie mogą zdawać, jednak Dorota decyduje się zatańczyć u Alicji. Nauczycielka jest pod wrażeniem jej choreografii. Na ezaminie u Romy Sylwia i Piotr muszą tańczyć razem z Robertem, co im się nie podoba. Na ostatniej próbie kłócą się.
Tymczasem Dorota postanawia uwieść Piotra. Niestety zasypia, a rano zastaje w pokoju Roberta. Cała szkoła myśli, że się przespali.


Odcinek 10. (17.09.2009) Protest

Roma po nieudanej roli w "Grease" postanawia wyjechać do Londynu. Helena daje jej list motywacyjny. Jerzy próbuje zatrzymać ukochaną, jednak ona jest nieubłagana.
Do szkoły przychodzi nowa prezes zarządu. Została nią Aleksandra Szymanowska - znana tancerka i rywalka Alicji jeszcze z czasów szkolnych. Jest zdziwiona, że Sylwia zrezygnowała z jej szkoły i tańczy we Wrocławiu. Ponadto Aleksandra rozmawia z Heleną na temat nauczycieli. Nie podoba jej się, że dyrektorka przyjęła do pracy Alicję.
Bernarda odwiedza jego była żona - Łucja. Prosi go, aby przyjął do pracy jej przyjaciela - Carlosa. Przez przypadek teczka z jego CV trafia do Heleny, która przyjmuje nauczyciela na miejsce Romy.
W ręce Roberta trafia nagranie z kluby go-go, w którym tańczy Alicji. Chłopak podkłada kasete na zajęciach. Zdruzgotana Alicja pokazuje reszcie nauczycieli jak kiedyś zarabiała. Aleksandra chce zwolnić nauczycielkę. Tymczasem studenci wykonują przed Aleksandrą taniec erotyczny, aby pokazać Alicji, że ją akceptują.

 

Tancerze - odcinek 11

 

Odcinek 11. (24.09.2009) Uwierzyć w siebie

Studenci zostają podzielenie na dwie grupy. Każda ma przygotować układ choreograficzny, który pokażą na ulicach Wrocławia. Na czele rywalizujących zespołów stają Dorota i Sylwia. Nieoczekiwanie do Sylwii dołącza Inga. Dorota nie może uwierzyć w zdradę przyjaciółki. Ponadto chce zaimponować Piotrowi, który również jest w przeciwnej drużynie. Jerzy pomaga Indze w lekcjach śpiewu. Krzysztof przypadkowo zastaje ich w dwuznacznej sytuacji i puszcza plotkę o romansie, przez którą dziewczyna ma nieprzyjemności. Dorota znajdując się pod presją chce zrezygnować z rywalizacji. Jednak pod wpływem rozmowy z Alicja zaczyna wierzyć w siebie i wpada na genialny pomysł. Taniec jej grupy na ulicach miasta okazuje się wielkim sukcesem.

 

Odcinek 12. (01.10.2009) U kresu sił

Wytężona praca na zajęciach daje się studentom we znaki, zaczynają coraz bardziej odczuwać zmęczenie. Dorota musi pogodzić zajęcia w szkole z opieką nad ojcem, który uległ wypadkowi. Bolek dostaje propozycję zagrania w serialu. Koledzy pomagają wczuć mu się w rolę macho, by na ekranie wypadł wiarygodnie. Reżyser proponuje mu, żeby zagrał geja. Podłamany chłopak wychodzi wraz z kolegami na miasto. Jest duszą towarzystwa i wzbudza zachwyt w otaczających go dziewczętach. Wzbudza to złość chłopaka jednej z nich, Bolek nokautuje go jednym ciosem. Bernard prosi Krzysztofa, aby wyreżyserował ze studentami sztukę fińskiego dramaturga. Sztuka okazuje się niesamowicie nudna. Krzysztof decyduje się zaprezentować ja w formie komedii czym zyskuje uznanie reszty. Tylko Bernard jest niezadowolony, gdyż okazuje się, że prawdziwym autorem jest on sam. Wycieńczona obowiązkami Dorota decyduje się wspomóc anabolikami. Czuje nagły przypływ energii. Tymczasem Alicja znajduje po zajęciach fiolkę z tajemniczymi tabletkami.

 

 

Tancerze - odcinek 13.

 

Odcinek 13. (08.10.2009) Magiczne pastylki

Na zajęciach Alicji Jarek traci przytomność, zostaje przewieziony do szpitala. Nauczycielka dowiaduje się do kogo należały znalezione przez nią tabletki. Dorota obiecuje jej, że już nigdy więcej nie weźmie żadnych sterydów. Roma wraca z Londynu. Chwali się swoimi rzekomymi sukcesami. Tylko Klaudii przyznaje się, że wyjazd był niewypałem. Postanawia poszukać pracy. Koleżanka wspomaga ją niewielka kwotą. Jerzy dowiedziawszy się problemach Romy postanawia ją pocieszyć, kończy się to w sypialni.

 

Odcinek 14. (15.10.2009) W imię zasad

Wszyscy czekają na informacje o stanie Jarka. Alicja zwierza się ze swojego odkrycia Krzysztofowi. Uważa, że Dorota nie jest jedyną osobą, która stosuje doping. W szkole zjawia się policja w celu przeszukania szkoły. Studenci dowiadują się, że to przez Dorotę Krzysztof i Alicja dowiedzieli się o sterydach. Odwracają się od niej. Dziewczyna jest załamana. Postanawia odejść ze szkoły.

 

Tancerze - odcinek 15.

 

Odcinek 15. (22.10.2009) Pozytywka z tancerką

Roma chce, aby Jerzy wrócił do domy. Antoni i Krzysztof nastawieni są sceptycznie do tego pomysłu. Jerzy w ostatniej chwili orientuje się, iż Roma już go nie kocha i rezygnuje z przeprowadzki. Beata podrzuca Robertowi syna. Studenci, kiedy orientują się w trudnej sytuacji chłopaka pomagają mu ukryć syna. Robert przywiązuje się do dziecka tak bardzo, że nie chce go oddać dziadkom. Wie jednak, że szkołę i opiekę nad nim ciężko będzie pogodzić. Myśli nad rzuceniem szkoły. Sylwia, która nie znała go z tej strony zmienia o nim zdanie. Helena przekonuje go jednak, żeby został: aby być dobrym ojcem trzeba najpierw nauczyć się odpowiedzialności. Sylwia i Piotr w ramach zajęć z teatru mają zagrać scenę miłosną. Sylwia zaprasza chłopaka do domu, aby mogli to przećwiczyć. Piotr za pożyczone pieniądze kupuję kosztowny prezent – pozytywkę. Na miejscu zdaje sobie jednak sprawę jak bardzo są różni. Wybucha kłótnia, po której rozstają się w gniewie. Pozytywkę wręcza Dorocie, która jednak orientuje się, że prezent nie był przeznaczony dla niej. Porzuca prezent i odwraca się od Piotrka.

 

Odcinek 16. (29.10.2009) Z miłością się nie igra

W szkole zostaje ogłoszony konkurs. Mogą wziąć w nim udział tylko studenci pierwszego roku. Nagrodę ufundowała Aleksandra. Piotr ma problemy z opłaceniem czesnego i w wygranej widzi swoją szansę na utrzymanie się w szkole. Dorota swoją etiudę prezentuje Indze. Sylwia nie chce brać udziału w konkursie. Przekonuje ją jednak fakt, iż na finał ma przyjechać jej ojciec. Zjawia się, jednak traktuje córkę z dystansem. Ta na złość ojcu stara się wypaść jak najgorzej. Z kolei Piotr udowadnia jakim świetnym jest tancerzem, jego pokaz robi ogromne wrażenie na jurorach. Mimo to nagroda trafia do rąk Sylwii. Koledzy szykanują ją z powody protekcji ciotki, dziewczyna rezygnuje z nagrody. Piotr chce ją wesprzeć, gdyż orientuje się jak źle Sylwia czuję się w tej sytuacji. Inga nadal ma problemy na lekcjach u Jowity. Pomaga jej Jerzy. Jednak lekcja kończy się pocałunkiem. Jerzy nie może sobie z tym poradzić, ma wrażenie że wszyscy, szczególnie Roma już o tym wiedzą. Zamiast zerwanie kontaktu z Ingą proponuje jej spotkanie.

 

 

Tancerze - odcinek 17.

 

Odcinek 17. (05.11.2009) Dystans

W szkole ogłoszono Pomidoriadę: studenci pierwszego roku mają zaprezentować starszym kolegom to, czego do tej pory się nauczyli. Uczniów zżera trema, gdyż karą za zły występ jest obrzucenie pomidorami. Dorota cierpi, ponieważ myśli, iż Piotr jest z Sylwią. Z kolei Inga nie może pogodzić się z powrotu Jerzego do Romy. Postanawia rozbić ich związek, a do planu angażuje niczego nieświadomą Dorotę. Zbliża się 5 rocznica ślubu Jerzego i Romy, na drodze do świętowania staje jednak Inga. Sylwia ma problemy na zajęciach Krzysztofa. Nauczyciel zarzuca jej brak poczucia humoru i dystansu do siebie. Koledzy zdają się z nim zgadzać. Dziewczyna przechodzi moment załamania. Alicja zwierza się jej, że w przeszłości była do niej bardzo podobna. Radzi, aby się nie poddała i pokazała wszystkim jak bardzo się wobec niej mylą. Po aferze ze stypendium dla Sylwii Jowita na nowo próbuje zyskać w oczach Bernarda. Alicja zaprasza Krzysztofa jako najbliższą osobę na spotkanie do klubu AA. On jednak obawia się takiej odpowiedzialności. Decyduje się jednak ją wesprzeć i zjawia się.

 

Odcinek 18. (12.11.2009) Wszystko albo nic

Antoni po raz pierwszy w historii szkoły spóźnia się na poranną pobudkę. Jest bardzo tajemniczy i niespodziewanie prosi Helenę o kilka dni urlopu. Niebawem okazuje się, że Antoni opiekuje się swoim przyjacielem, emerytowanym aktorem. Inga coraz bardziej angażuje się w romans z Jerzym. W tym samym czasie mężczyzna przystaje na propozycję Romy o wspólnym zamieszkaniu. W szkole zostaje ogłoszony casting do klipu znanej grupy muzycznej. Dorota ma nadzieję okazać się lepsza od Sylwii. Jednak to Sylwia zostaje zaangażowana. Casting okazuje się być fikcyjny i zaaranżowany przez Aleksandrę. Sylwia nie kryje złości i rezygnuje z występu.

 

 

Tancerze - odcinek 19.

 

Odcinek 19. (19.11.2009) Droga nad morze

Jerzy i Inga starają się ukrywać swój romans. Roma zaczyna jednak coś podejrzewać. Jowita mówi jej, że mężczyźni zachowują się dziwnie, kiedy mają nieczyste sumienie. Daje to Romie do myślenie i nalega, aby mężczyzna się do niej przeprowadził. Znajduje jednak w jego mieszkaniu biustonosz, kłótnia kończy się zamknięciem  pokoju Jerzego na klucz. Żadne z nich jednak nie pamięta o przebywających tam Krzysztofie i Alicji. Para ma okazję szczerze porozmawiać. Piotr i Dorota zatrudniają się w dyskotece. Gdy wracają w nocy do akademika brama jest już zamknięta. Dziewczyna proponuje, aby przenocowali u niej w domu. Dorota wyznaje Piotrowi miłość, ten ją odrzuca.

 

Odcinek 20. (26.11.2009) A co z wakacjami?

Zbliża się koniec roku szkolnego. Panuje napięta atmosfera, gdyż wiadomo, że nie wszystkim uda się przejść na drugi rok. Inga kolejny raz nocuje u Jerzego. Dorota obawia się, że przyjaciółce nie uda się przygotować do sesji. Piotr zmuszony jest pojechać do domu w Jastarni. Sylwia proponuje, że go zawiezie. Rodzice chłopaka są nią oczarowani. Matka Piotra zaprasza Sylwię na wakacje, jednak ta musi wrócić do Wrocławia. Podczas spaceru na plaży Piotr wyznaje jej miłość. Po egzaminie z tańca współczesnego Aleksandra proponuje Sylwii kontynuowanie edukacji w Paryżu. Dziewczyna nie chce przyjąć propozycji, ale ojciec grozi jej, że w innym wypadku przestanie ją finansować. W pokoju odwiedza ją Robert, który obawia się, że zostanie usunięty ze szkoły. Emocje biorą górę i dochodzi między nimi do zbliżenia. O wszystkim dowiaduje się Piotr. Załamany zrywa z dziewczyną. Egzamin aktorski u Krzysztofa na Rynku Głównym kończ się bójką Piotra z Robertem. Krzysztof podczas kolacji u Alicji zasypia w fotelu. Jest wyczerpany po nocnym castingu do filmu i całym dniu egzaminów. Następnego dnia dowiaduje się, że dostał główną rolę. Przyjęcie jej wiąże się z tym, że nie będzie mógł wyjechać na zaplanowane z Alicją wakacje. Wszyscy niecierpliwie czekają na wyniki z egzaminów. Inga nie przechodzi na drugi rok. Oblewa u Romy, która w ten sposób mści się za romans z Jerzym. Ten próbuje załagodzić całą sytuację. Na zakończenie roku szkolnego odbywa się wielki bal.