4 zalety makijażu mineralnego

Pudry, podkłady a także cienie do powiek – obecnie kosmetyki mineralne są bardzo popularne. Dlaczego więc nie dać im szansy i nie spróbować ich działania?

Jeśli chodzi o makijaż mineralny najczęściej są tutaj dwa scenariusze – albo do razu się zakochujemy i ciągle korzystamy z tych kosmetyków, albo całkowicie je odrzucamy i w ogóle nie chcemy z nich korzystać, od razu takie preparaty lądują w kącie.  Najważniejsze będzie to, by wiedzieć jak sobie z takimi kosmetykami radzić. Początki rzeczywiście mogą być trudne, ale dziś nie będziemy o tym mówić. Jeśli polski chętnie sięgają po kosmetyki mineralne i nie chcą z nich rezygnować to znak i rzeczywistej doskonałości.

Poznajcie 4 argumenty przemawiające za wyborem makijażu mineralnego.

Zdrowy

Makijaż mineralny wiąże się z olejami nie z wodą. To sprawia, że będzie on wodoodporny i jednocześnie zdrowszy niż taki, który wykorzystuje naturalne kosmetyki. Konwencjonalne kosmetyki mają w składzie wiele chemii, olejów i dodatki, które mogą prowadzić do podrażnienia delikatnej skóry. Mineralne kosmetyki są dla skóry bezpieczniejsze i nie będą się dostawać do wnętrza porów a jednocześnie chronią przed działaniem wolnych rodników. Pozwalają jej oddychać dzięki temu, że skład będzie wolny od parabenów i konserwantów.

Jest podwójnie trwały

Jeśli chodzi o kosmetyki mineralne ich wielką siłą jest formuła sproszkowanych minerałów, dzięki której mamy możliwość uzyskiwania takiego stopnia krycia, na jakim nam zależy. Idealnie pasują one do cery a makijaż z nimi wykonywany wygląda naturalnie i będzie odporny na wilgoć oraz pot. Co więcej kosmetyki mineralne są trwałe i mają bardzo długi termin ważności, dlatego przez lata będzie można z nich korzystać.

Poprawa cery

Zapewnia naturalną ochronę przed słońcem

Najbardziej istotne składniki kosmetyków mineralnych to tlenek cynku oraz dwutlenek tytanu. To one odpowiadają za naturalną ochronę przed działaniem promieni słonecznych. Dodatkowo dwutlenek tytanu charakteryzuje się tym, że ma właściwości kryjące a tlenek cynku działanie antybakteryjne i dlatego regulować będzie wydzielanie sebum. Pamiętać należy, że jeśli planuje się kąpiele słoneczne to taka ochrona może być niewystarczająca i dlatego wtedy dodatkowo używamy krem do ochrony.

Jest idealny nawet dla wrażliwej skóry

Osoby, które mają problemy z chorobami skory również mogą odnaleźć swoje ukojenie w produktach mineralnych. Kosmetyki takie uspokoją cerę i przyspieszą odnowę naskórka. Będą również działać przeciwko nadmiernemu wysychaniu skóry. Nie będą zatykać porów, nie mają alergenów i dodatków drażniących, dlatego każdy z delikatną skórą powinien ich używać na co dzień.

Autor

Agnieszka Tokarczyk

Redakcja youcandance.biz.pl

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@youcandance.biz.pl

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z odpowiednią pielęgnacją skóry.

Czym są kosmetyki naturalne?
Co wyróżnia kosmetyki mineralne?
Dlaczego warto sięgnąć po naturalne kosmetyki?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u nas.

Aloes - właściwości i zastosowanie

pakiety-medyczne.pl

intrigo.pl

leczenie uzależnienia od internetu