Czym są kosmetyki mineralne

Kosmetyki mineralne to preparaty, które w swoim składzie mają wyłącznie czyste pigmenty oraz minerały w formie proszku. Znajdziemy tam tlenki żelaza, cynku, tytanu czy cząsteczki miki.

Początkowo były one przeznaczone dla osób, które mają szczególnie wrażliwą skórę po różnorakich wykonanych zabiegach, które mogą w jakieś mierze twarz niszczyć. Kosmetyki mineralne dawniej stanowiły jedynie zastępnik dla kolorówki, której nie dało się z powodu niedyspozycji stosować. Z czasem jednak okazało się, że są one na tyle dobre, że można je stosować cały czas. Pojawiły się na początku w innych krajach a z czasem również w Polsce i na całym świecie.

Kosmetyki mineralne

Kosmetyki mineralne przez wiele lat zapracowały sobie na określenie idealnych dla cer, które maja problemy. Dzięki temu, że nie zatykają porów nie będą wysuszać skóry, nie powodują podrażnień i nadają się do stosowania dla osób, które mają tłusta, suchą czy mieszaną skórę. Poradzą sobie nawet z aktywnym trądzikiem. Zamaskują niedoskonałości i pozwolą szybsze ich leczenie. Można oczekiwać, że dzięki nim nasza skóra będzie się nieco szybciej regenerować. Tworząc warstwę ochronną między skóra a środowiskiem zewnętrznym chronią przed zanieczyszczeniami i wysychaniem.

Kosmetyki mineralne pozwalają pogodzić dwa wymogi, które do tej pory uważano, że się wykluczają. Mianowicie krycie z jednoczesnym uczuciem lekkości. Pozwalają na noszenie makijażu, którego w ogóle nie będziemy czuć. Wiele osób docenia również to, że będzie można w pełni kontrolować stopień krycia oraz intensywność barw, które są nakładane w formie cieni czy różu. Osoba wykonująca makijaż decyduje co chce osiągnąć. Sama wybiera ile warstw kosmetyku nanosić będzie na twarz, jak bardzo go tuszuje.

Sposób na trądzik

Wydajność kosmetyków

Kosmetyki mineralne mogą być bez przeszkód stosowane przez osoby o skórze wrażliwej, skłonnej do alergii. Ich używanie jest wolne od skutków ubocznych podrażnień, zaczerwień, łuszczenia się i pieczenia. Nieprawdą jest to, że kosmetyki mineralne nie posiadają filtrów ochronnych przed nadmiernym promieniowaniem UV. Można dzięki nim osiągnąć podstawową ochronę. W związku z tym, że takie kosmetyki są szczególnie wydajne to już niewielka ilość będzie wystarczająca, by wypracować dobry efekt estetyczny, zaś latem będzie trzeba zastosować również inna formę ochrony przed UV.

Wysoka wydajność kosmetyków jest uzyskana między innymi dzięki temu, że są one pozbawione wypełniaczy. Są one skoncentrowane i dlatego już jedno opakowanie na długo nam będzie wystarczać i nie będzie trzeba ciągle ich nowych kupować.

Autor

Jerzy Urasiński

Redakcja youcandance.biz.pl

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@youcandance.biz.pl

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego z odpowiednią pielęgnacją skóry.

Czym są kosmetyki naturalne?
Co wyróżnia kosmetyki mineralne?
Dlaczego warto sięgnąć po naturalne kosmetyki?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u nas.

Aloes - właściwości i zastosowanie

pakiety-medyczne.pl

intrigo.pl

leczenie uzależnienia od internetu